Login
 Forum
 
 
Thesis topic proposal
 
Gábor Kovács
Tamás Szirányi
Intelligens távérzékelési és modellezési módszerek alkalmazhatósága az építésgépesítésben

THESIS TOPIC PROPOSAL

Institute: Budapest University of Technology and Economics
transportation engineering
Kálmán Kandó Doctoral School of Transportation and Vehicle Engineering

Thesis supervisor: Tamás Szirányi
co-supervisor: Gábor Kovács
belső konzulens: Gábor Bohács
Location of studies (in Hungarian): Anyagmozagatási és Logisztikai Rendszerek Tanszék
Abbreviation of location of studies: KJK


Description of the research topic:

Közlekedéstudományok (Járműgépész)
a) Előzmények:

Az ALR tanszéken folytatott kutatás az „Építési folyamatok kutatása a logisztikai és informatikai jellemzők javítása érdekében” a KTIA AIK 12-1-2013-0009 azonosító számú projekt keretein belül.
Kutatóegyetemi projekt, JKL területen belül: Elektronikus fuvar- és raktárbörzék alkalmazása a közlekedési csomópontok modalitási lehetőségeinek optimális kihasználása érdekében

b) A kutatás célja:
Az építésgépesítési folyamatok hatékonyságát intelligens módszerek és komplex érzékelők alkalmazásával tovább segítsük.
c) Az elvégzendő feladatok, azok fő elemei, időigénye:

A gépekkel kapcsolatos kutatás is több irányban való kiterjesztése a cél. A fejlesztés gépi szintű és rendszerszintű kutatási feladatok elvégzéséből áll. Ezeknek területe több féle lehet: gép üzemmódjának adaptív változtatását végző algoritmusok, a működés javítása intelligens szenzorok (pl. kamerás rendszerek) és ezek fúziója segítségével. A kutatás az eredmények rendszerszintű alkalmazási területeire is koncentrál. Itt azt vizsgáljuk, hogy az érzékelt információ hogyan használható fel különböző rendszerszintű logisztikai problémák megoldására.
A doktori téma feldolgozása során az első évben irodalomkutatás történik, ennek során meghatározásra kerülnek a kiemelt kutatási részterületek is. A második évben és a harmadik év első felében az egyes részletekhez tartozó új módszerek kidolgozása történik. A hallgatónak utolsó félévben az eredmények analízisét és az új feladatok megfogalmazását kell elvégeznie.
d) A szükséges berendezések:

A kutatás során szükség van a tevékenység első fázisa alapján megfogalmazott intelligens érzékelők (pl.: TOF kamera) beszerzésére.

e) Várható tudományos eredmények:

Intelligens funkciók fejlesztésével új építésgépesítési folyamatmodellek fogalmazhatóak meg, illetve a speciális terület miatt várhatóan új algoritmusok is kifejlesztésre kerülnek a szenzorok adatainak kiértékelése és a környezet modellezése, valamint a rendszerek anyagáramlási folyamatai terén.

f) Irodalom:

• Korszerű 3D térérzékelést végző szenzorokra vonatkozó irodalom,
• 3D látás és alakfelismerés irodalom,
• logisztikai rendszerek optimalizálásának irodalma,
• mesterséges intelligencia rendszerekre vonatkozó általános irodalom.

Recommended language skills (in Hungarian): angol
Number of students who can be accepted: 1

Deadline for application: 2014-12-01


2024. IV. 17.
ODT ülés
Az ODT következő ülésére 2024. június 14-én, pénteken 10.00 órakor kerül sor a Semmelweis Egyetem Szenátusi termében (Bp. Üllői út 26. I. emelet).

 
All rights reserved © 2007, Hungarian Doctoral Council. Doctoral Council registration number at commissioner for data protection: 02003/0001. Program version: 2.2358 ( 2017. X. 31. )