Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Személyi adatlap
 Nyomtatási kép
Az adatok hitelességéről nyilatkozott: 2016. IV. 22.
Személyes adatok
Michaletzky György
név Michaletzky György
születési év 1950
intézmény neve
doktori iskola
ELTE Matematika Doktori Iskola (témakiíró)
Doktori Iskola Tanácsa
(tudományági) Habilitációs Bizottság (elnök)
doktori képzéssel kapcsolatos munkájának megoszlása ELTE Matematika Doktori Iskola 98%
ELTE MDI2-ELTE Doktori Iskola Tanácsa 1%
ELTE MDI2-ELTE (tudományági) Habilitációs Bizottság (elnök) 1%
adott-e már oktatóként valamely doktori iskolát működtető intézménynek akkreditációs nyilatkozatot? Eötvös Loránd Tudományegyetem
Elérhetőségek
drótpostacím michaletzkycaesar.elte.hu
telefonszám +36 1 372-2500/6145
saját honlap
saját honlap (angol)
Fokozat, cím
tudományos fokozat, cím CSc
fokozat megszerzésének éve 1984
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
tudományos fokozat, cím DSc
fokozat megszerzésének éve 2000
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
Jelenlegi munkahelyek
1975 - Eötvös Loránd Tudományegyetem
egyetemi tanár
Témavezetés
témavezetői tevékenysége során eddig vezetésére bízott doktoranduszok száma 2.5
ezek közül abszolutóriumot szerzettek száma 1.5
témavezetettjei közül fokozatot szereztek:
Boros Balázs PhD 2013  MDI2-ELTE
(50%) László Ákos PhD 2002  MDI2-ELTE

hiányos adatú hallgatói:
Kornyik Miklós PhD (2016/08)  MDI2-ELTE
  Témakiírások
Kutatás
kutatási terület valószínűségszámítás, matematikai statisztika, matematikai rendszerelmélet, sztochasztikus folyamatok
jelenlegi kutatásainak tudományága matematika- és számítástudományok
Közlemények
2012

Michaletzky, A. Gombani: On the "redundant" null-pairs of functions connected by a general Linear Fractional Transformation, MATHEMATICS OF CONTROL SIGNALS AND SYSTEMS 24: (4) pp. 443-474. Paper doi:10.1007/s00498-012-0088-9.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
impakt faktor: 0.417
nyelv: angol
DOI 
2012

Michaletzky György, Gombani, Andrea: On the weak proper solutions of tangential interpolation problems, In: Szerk.: Mareels Iven, Szerk.: Kuijper, Margreta, Szerk.: Thomas, Doreen Proceedings of the 20th International Sypmosium on Mathematical Theory of Networks and Systems : MTNS 2012. Melbourne: University of Melbourne, 2012. Paper 0218.
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Konferenciaközlemény
nyelv: angol
Teljes szöveg 
2010

M Ispány, Gy Michaletzky, J Reiczigel, G Tusnády, P Tusnády, K Varga: Approximation of non-negative integer-valued matrices with application to Hungarian mortality data, In: Szerk.: Edelmayer, A, Szerk.: Gerencsér L., Szerk.: Michaletzky Gy. 19th international symposium on mathematical theory of networks and systems (MTNS 2010): Proceedings. Budapest: MTA SZTAKI, 2010. pp. 831-838.
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Konferenciaközlemény
nyelv: angol
2010

Michaletzky, György: Covariance Extension Approach to Nevanlinna-Pick Interpolation: Kimura-Georgiou Parameterization and Regular Solutions of Sylvester Equations., In: Szerk.: Hu, Szerk.: Johnsson, Szerk.: Wahlberg, Szerk.: Ghosh Three Decades of Progress in Control Sciences. Springer Berlin Heidelberg, 2010. 291-311.. Berlin; Heidelberg: Springer Verlag, 2010. pp. 291-311.
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Szaktanulmány
nyelv: angol
DOI 
2010

Michaletzky György, Gombani, Andrea: On the partial realization problem, In: Szerk.: Edelmayer, A, Szerk.: Gerencsér L., Szerk.: Michaletzky Gy. 19th international symposium on mathematical theory of networks and systems (MTNS 2010): Proceedings. Budapest: MTA SZTAKI, 2010. Paper 098-320.
dokumentum típusa: Könyvrészlet/Konferenciaközlemény
nyelv: angol
Teljes szöveg 
2004

Gyöngy I, Michaletzky GY: On Wong-Zakai approximations with -martingales, PROCEEDINGS OF THE ROYAL SOCIETY OF LONDON SERIES A-MATHEMATICAL AND PHYSICAL SCIENCES 460: (2041) pp. 309-324.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 6
nyelv: angol
DOI 
2002

Michaletzky GY, Gerencsér L: Bibo stability of switching systems, IEEE TRANSACTIONS ON AUTOMATIC CONTROL 47: (11) pp. 1895-1898.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
impakt faktor: 1.553
független idéző közlemények száma: 23
nyelv: angol
DOI 
1998

Bolla M, Michaletzky GY, Tusnády G, Ziermann M: Extrema of sums of heterogeneous quadratic forms, LINEAR ALGEBRA AND ITS APPLICATIONS 269: pp. 331-365.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
impakt faktor: 0.392
független idéző közlemények száma: 23
nyelv: angol
Teljes szöveg 
1995

Lindquist A, Michaletzky GY, Picci G: Zeros of spectral factors, the geometry of splitting subspaces and the algebraic Riccati inequality, SIAM JOURNAL ON CONTROL AND OPTIMIZATION 33: (2) pp. 365-401.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
impakt faktor: 0.813
független idéző közlemények száma: 18
nyelv: angol
DOI 
1993

FERRANTE A, MICHALETZKY G, PAVON M: PARAMETRIZATION OF ALL MINIMAL SQUARE SPECTRAL FACTORS, SYSTEMS & CONTROL LETTERS 21: (3) pp. 249-254.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
független idéző közlemények száma: 13
nyelv: angol
DOI 
a legjelentősebbnek tartott 10 közleményre kapott független hivatkozások száma:83 
Tudománymetriai adatok
Tudományos közlemény- és idézőlista mycite adattárban
a 10 válogatott közlemény közé kiválasztható közleményeinek száma:
80
összes tudományos és felsőoktatási közleményének száma:
89
kiválasztható monográfiák és szakkönyvek:
8
monográfiák és szakkönyvek száma melyben fejezetet/részt írt:
4 
külföldön megjelent, figyelembe vehető tudományos közleményei:
58
hazai kiadású, figyelembe vehető idegen nyelvű közleményei:
16
összes tudományos közleményének és alkotásainak független idézettségi száma:
116

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 1.2318 ( 2016. XI. 26. )