Bejelentkezés
 Fórum
 
 
Személyi adatlap
 Nyomtatási kép
Az adatok hitelességéről nyilatkozott: 2016. VIII. 29.
Személyes adatok
Móricz Ferenc
név Móricz Ferenc
születési év 1939
intézmény neve
doktori iskola
SzTE Matematika- és Számítástudományok Doktori Iskola (törzstag)
Doktori Iskola Tanácsa
doktori képzéssel kapcsolatos munkájának megoszlása SzTE Matematika- és Számítástudományok Doktori Iskola 99%
SzTE MatDI Doktori Iskola Tanácsa 1%
adott-e már oktatóként valamely doktori iskolát működtető intézménynek akkreditációs nyilatkozatot? Szegedi Tudományegyetem
MAB minősítés
a törzstagság feltételeinek megfelel
(2016. VII. 08.)
Elérhetőségek
drótpostacím moriczmath.u-szeged.hu
telefonszám +36 62 544-082
saját honlap
Fokozat, cím
tudományos fokozat, cím CSc
fokozat megszerzésének éve 1969
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
tudományos fokozat, cím DSc
fokozat megszerzésének éve 1978
fokozat tudományága matematika- és számítástudományok
fokozatot kiadó intézmény neve MTA
Jelenlegi munkahelyek
1965 - Szegedi Tudományegyetem
professor emeritus
Témavezetés
témavezetői tevékenysége során eddig vezetésére bízott doktoranduszok száma 7
ezek közül abszolutóriumot szerzettek száma 6
témavezetettjei közül fokozatot szereztek:
Krizsán Lívia PhD 2016  MatDI
(50%) Szijártó András Lajos PhD 2016  MatDI
Kórus Péter PhD 2012  MatDI
Sáfár Zoltán PhD 2011  MatDI
Veres Antal PhD 2011  MatDI
Jenei Árpád PhD 2009  MatDI
Fekete Árpád PhD 2006  MatDI
Fülöp Vanda PhD 2006  MatDI
Eisner Tímea PhD 2001  MatDI
Németh Zoltán PhD 2000  MatDI
Bagota Mónika PhD 1998  MatDI

  Témakiírások
Kutatás
kutatási terület Fourier-analízis, approximációelmélet, szummálhatóság-elmélet, Neumann algebrák, valószínűségszámítás, numerikus analízis.
jelenlegi kutatásainak tudományága matematika- és számítástudományok
Közlemények
2015

Móricz Ferenc: Pointwise convergence of double Fourier integrals of functions of bounded variation over R^2, JOURNAL OF MATHEMATICAL ANALYSIS AND APPLICATIONS 424: pp. 1530-1543.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
2014

Móricz F: Moment inequalities for maxima of partial sums in probability with applications in the theory of orthogonal series, NOTICES OF THE AMERICAN MATHEMATICAL SOCIETY 61: (6) pp. 576-585.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
2014

Moricz Ferenc: Statistical limit of Lebesgue measurable functions at a with applications in Fourier Analysis and Summability, ANALYSIS MATHEMATICA 40: (2) pp. 147-159.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
DOI 
2013

Moricz F: On the regular convergence of multiple series of numbers and multiple integrals of locally integrable functions over (R)over-bar(+) (m), ANALYSIS MATHEMATICA 39: (2) pp. 135-152.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
DOI 
2013

Móricz F, Veres A: Sufficient conditions for the Lebesgue integrability of double Fourier transforms, ACTA SCIENTIARUM MATHEMATICARUM - SZEGED 79: (1-2) pp. 175-190.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
2013

Moricz F: The Lebesgue summability of trigonometric integrals (vol 390, pg 188, 2012), JOURNAL OF MATHEMATICAL ANALYSIS AND APPLICATIONS 403: (2) pp. 715-716.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
DOI 
2013

Móricz Ferenc: Necessary and sufficient Tauberian conditions for the logarithmic summability of functions and sequences, Studia Math 210: pp. 109-121.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
2012

Móricz Ferenc: On the regular convergence of multiple integrals of locally Lebesgue integrable functions over, COMPTES RENDUS MATHEMATIQUE 350: (9–10) pp. 459-464.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
DOI 
2012

F Móricz: On the convergence of double integrals and a generalized version of Fubini's theorem on successive integration, ACTA SCIENTIARUM MATHEMATICARUM - SZEGED 78: pp. 469-487.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
2011

Le Gac B, Moricz F: RIESZ SUMMABILITY OF ORTHOGONAL SERIES IN NONCOMMUTATIVE L(2)-SPACES, JOURNAL OF OPERATOR THEORY 65: (1) pp. 3-15.
dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk
nyelv: angol
a legjelentősebbnek tartott 10 közleményre kapott független hivatkozások száma:
Tudománymetriai adatok
Tudományos közlemény- és idézőlista mycite adattárban
a 10 válogatott közlemény közé kiválasztható közleményeinek száma:
297
összes tudományos és felsőoktatási közleményének száma:
303
kiválasztható monográfiák és szakkönyvek:
0
monográfiák és szakkönyvek száma melyben fejezetet/részt írt:
0 
összes tudományos közleményének és alkotásainak független idézettségi száma:
156

 
Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001. Program verzió: 1.2318 ( 2016. XI. 26. )